פארק הירדן - מיטיבי קמפינג יש דבר כזה
רובנו מכירים את המושג מיטיבי לכת, ספק אם  מי מאתנו מכיר את המושג מיטיבי קמפינג. יש ציבור לא מבוטל של מטיילים,
נופשים וקייטנים אשר עבורם קמפינג פשוט עדיף על הטוב והיוקרתי שבבתי המלון ועל המשובח והאיכותי שבצימרים.
מי ששבים אל מתחמי האירוח בחיק  הטבע פעם אחר פעם – בין אם חברים למסעות האתגריים ובין עם משפחותיהם,
מצטיידים עם הזמן בציוד המאפשר להם למצות את חוויית השהייה במתחם האירוח עד תומה.

בחנויות למטיילים ולציוד ספורט ניתן לרכוש ציוד ואבזרים ההופכים את השהייה בתוך קמפינג נוחה, מפנקת וכייפית. ערכת קפה, מנשא מים, מיטה מתנפחת  (ליחיד או לזוג, לרבו משאבת-ניפוח חשמלית קטנה לניפוח המזרן), אוהל איגלו, מזרן שטח, כירת גז, ערסל ישיבה, תרסיס דוחה יתושים ואף – תתפלאו – מקלחת קטנה). אין הכרח לבלות בקמפינג "כמו חורנים". גם המסתפקים במועט לא באים לסבול בתוך קמפינג אלא לבלות וליהנות בו.

קמפינג - מעבדה חברתית
קמפינג הוא מעין מעבדה חברתית, אשר הצופה מן הצד יכול לסווג ולמיין את הפוקדים אותה על-פי האופן שבו הם פועלים בו. ישנם הטיפוסים הפאסיביים, העצלים, אשר דקות אחדות לאחר הגיעם אל הקמפינג הם  נכנסים לשאנטי, מתפרקדים  במקום פנוי ומתמכרים לאי-עשיית דבר. הם באו ליהנות... לעומתם, יש את היזמים, הפעלתניים, המארגנים, האמרגנים.  עוד לפני שהם פורקים את ציודם, הם מכניסים להילוך ומתחילים לארגן ולהתארגן: מנקים את השטח (במידה שהוא נותר לא נקי לאחר עזיבתם של הבליינים שקדמו להם) נוטים אוהל, מכינים ארוחה.

אני זוכר קמפינג אחד, אי שם בצפון, שבו חוויתי לראשונה ריגוש שלא שיערתי  שאחווה כמוהו. בלילה, לא נרדמתי. הדלקתי לי פנס כיס קטן ובעוד כולם ישנים,  כתבתי שיר.  זה שיר יקר, שעד היום מזכיר לי את נעוריי התוססים, ואת הלילה מעורר ההשראה במתחם  קמפינג בצפון היפה.

לפעמים, בעיני רוחי, אני שב לאותו מתחם, לאותו לילה, לאותו שיר.  וחווה מחדש  חוויה קמפינגית נעימה ומענגת.


 

 
טל. 04-6923422, פקס. 04-6923536,  דוא"ל. yarden@golan.org.il    ת"ד 3627 קצרין, 12900 

פארק הירדן

Facebook