פארק הירדן - קמפינג בפארק הירדן בחגים

טוב ויפה מראה עיניים. וזה המראה: ימי ראש השנה, כביש עוקף כנרת. כמו כובעיהן של פטריות לבנבנות, דמויות כיפות,
מתנוססים האוהלים הזוגיים הקטנים על כל פיסת חוף. על ידן שמיכות, צידניות, גזיות, מנגלים, שקי פחמים, ערימות פיתות, ערכות קפה.
באוויר נמהלים זה בזה ריחות על-האש, אדים של פיח ושל הל. איזה יום יפה.  אם אפשר לאייר את המונח קמפינג – ימי ראש השנה של שפת ים כנרת הוא האיור הקולקטיבי, האולטימטיבי.

יש מתחמי קמפינג מוסדרים, שניתן לבלות בהם ימים ולילות בתנאים של צימר. אוהלים ממוזגים בקיץ ומוסקים בחורף, תשתיות מלאות, מקלחות חמות, אפשרות להכין ארוחות או להסתייע בשירות קייטרינג. יש מתחמים מגודרים ומאובטחים, מוארים ומקורים, ויש מתחמים-לא-מתחמנים, לא רשמיים, לא מוכרזים, פתוחים, פרוצים, נטולי כל תשתיות, חשוכים.

קמפינג - הכל הולך
דומה כי שצף-קצף המוני הבליינים שמבכרים יציאה אל הטבע ( ואל הנוף? מעניין כמה מהם מתעניינים בו וכמה מתאמצים לשמור על ניקיונו) אל בוחלים בשום מקום ומאווים לעצמם כל מקום להתמקם בו. קמפינג חארטה. קמפינג אחלה. תנו להם חתיכת חוף או פיסת דשא וכבר הם יתנחלו בו, על  ציודם ועל צידניותיהם, רועשים כתמיד, קולניים, המוניים. בקיצור ובתמצית – ישראליים.

למונח קמפינג יש ביטויים שונים במדינות ובתרבויות שונות. כאן כמעט לא נראים קרוונים (מגורונים) רתומים ליצולים של רכבי שטח, שהם, למעשה צימרים על גלגלים, מאובזרים ומצוידים במיטב האבזרים המשוכללים, מתאימים לשהייה ממושכת בכל מקום שאליו מגיעים בעליהם. אבל כאן, בישראל, אפשר לרבות רבים יורדים עם רכביהם הפרטיים כמעט עד קו המים, נזרקים על החוף, עושים חיים.

הקיץ החם והממושך והרצון להוזיל את עלויות החופשות והנופשים מניעים רבים להעדיף קמפינג על בילוי בבית מלון או בצימר. היתרונות ברורים: אפשר ללכת חצי עירומים; אין הכרח לשמור על שקט מוחלט בין שתיים לארבע; אין שעה שאם מקיצים אחריה מפסידים את ארוחת הבוקר. ועוד. 


שאלו צעירים והם יגידו שקיץ ללא קמפינג  הוא קיץ ללא חיים. משוגעים.​​


 

קמפינג בפארק הירדן בחגים

 
טל. 04-6923422, פקס. 04-6923536,  דוא"ל. yarden@golan.org.il    ת"ד 3627 קצרין, 12900 

פארק הירדן

Facebook