פארק הירדן - קמפינג גם בגשם
היה חושך. בקושי טפטפו טיפות בברזים. היה קור-שלגים. קפאנו. המזון היחיד היו תכולתן של קופסאות שימורים שגרמו
לרבים מאתנו לעוות פנים בתחושה של סלידה, מיאוס וגם, האמת, גועל... זה היה קמפינג בלתי נשכח...

הגענו אל המקום שבו היינו אמורים לערוך את חניית הלילה בסיומו של יום שהחל בזריחתה של שמש חמימה ומבטיחה והסתיים בגשם זלעפות,  בבגדים ספוגי מים,  ברעידות ובנקישת שפתיים. אני – ודאי לא היחיד – לא אשכח את מתחם הקמפינג הזה אבל אני נמנע מלהזכירו, כי הזיכרון המר שלי מהלילה שבו לנתי בו אינו קשור כלל ועיקר לאיכותו של המקום ואף לא לאיכותו האנושית של בעליהם...
 
תהיה זו טעות להידרש על מתחם  קמפינג כאל ברירת מחדל של סיום יום טיול או נופש.. מאז ביליתי לא מעט במקומות שכרוכים  אצלי לבלי הפרד עם המושגים עונג וגעגוע.  ילדותי מלאה נקודות-ציון בזמן ובגיאוגרפיה של  ישראל "הישנה והטובה" – תמיד יפה – בשנים שבהם חרשנו את הארץ  לאורכה ולרוחבה ובכל שנה בחרנו מקום לבלות בו קמפינג. זה היה בילוי נוח, פשוט, זול, זמין. לא היינו מפונקים באוכל ולא בררניים. אכלנו מה שהבאנו ומה שהבאנו – די היה בו כדי להכין סעודות מלכים.  הבילויים היו פשוטים וצנועים. טיולים. לפעמים סרט וארטיק בהפסקה.

קמפינג הוא מקום שבו מתפענח בעצם השהייה בו סוד הפשטות. שום דבר אינו רשמי ואינו מוכתב. לא שעות הארוחות, לא מועדי הפעילות, אין שעת פתיחה וסגירה. הכול חופשי ונותן לבחירה.

היו שנים שאפילו בילוי בצימר לא היתה אפשרות זמינה, קל חומר לא אירוח בבית מלון, אבל קמפינג תמיד היה, בצפון הארץ או בדרומה, והבחירה היתה פשוטה וקלה. אני לא זוכר אף לא שנה אחת שבה היה עומס בלתי נסבל של נופשים.  והכנרת תמיד היתה בחירה טבעית, ראשונית, מתבקשת, מועדפת.


 

קמפינג גם בגשם

 
טל. 04-6923422, פקס. 04-6923536,  דוא"ל. yarden@golan.org.il    ת"ד 3627 קצרין, 12900 

פארק הירדן

Facebook