אודות פארק הירדן

פארק הירדן, משתרע של שטח של כ-1,000דונם בצפון מזרח הכנרת.

בפארק מטיילים ונופשים ייהנו מאטרקציות רבות, טבע קסום ואזורי לינה מסודרים.

ניתן להגיע לקמפינג עצמאי ברחבי הפארק וליהנות מנוחות של שירותים ומקלחות מסודרות, אזורים למדורות ומנגלים, גני שעשועים, מסלולי טיול נוחים לכל המשפחה ועוד…

הפארק הינו אתר הבית של הקרוואנים בצפון ומציע עשרות עמדות לקרוואנים כולל חיבורים לתשתיות.

קבוצות מוזמנות לתאם לינה במאהל בדואי אותנטי כולל מזרונים או בחדרי הצוות ללינה נוחה על מיטות, שירותים ומקלחת בחדר, מזגן, מיני מקרר, מיקרוגל, וקומקום  לנוחות מרבית בטבע.

הנגישות, הטבע הקסום ושלל האטרקציות – הופכים אותו לכל כך אטרקטיבי ומלא במטיילים, נופשים ותלמידים כל השנה

טחנות הקמח

ההתיישבות האנושית באזור פארק הירדן הותירה אחריה שרידי עתיקות מעניינים, שנחפרו ושומרו על ידי הקרן הקיימת לישראל. אחד מריכוזי טחנות הקמח הגדולים בארץ נמצא בצפון הפארק באזור חורבת בטיחה.

בתחומי הפארק פעלו בעבר לפחות תריסר טחנות קמח שהופעלו בעזרת כח המים הזורמים בירדן. המים לטחנות הגיעו בארבע תעלות מטויחות. אחת מהן שופצה וכיום היא מוליכה מים לאורך כ-600 מטרים אל שתי טחנות ששוחזרו בסמוך לחניון המרכזי. 

תל בית צידה

על גב שלוחת בזלת היורדת מהגולן, כק"מ וחצי מחופה הצפוני של הכנרת וסמוך לנהר הירדן, נמצא אחד התילים הגדולים בארץ – תל בית צידה. ביום בהיר ניתן לראות מפסגתו את כל מרחב הכנרת.

בית צידה הייתה, ככל הנראה, עיר מבצר הנזכרת במקרא בשם צר, ששכנה באזור צפון הכנרת בתחום ממלכת גשור המקראית ולה קשרים מיוחדים עם ממלכת דוד. דוד נשא את מעכה בת תלמי מלך גשור ובנם היה אבשלום.